KantówkiInaczej nazywane krawędziakami lub legarami - posiadamy w swojej ofercie wysokiej jakości sosnowe drewno konstrukcyjne o wymiarach 60x60, 80x80, 100x100, 120x120, 140x140, 160x160, 180x180 oraz 200x200. Na życzenie klienta oferujemy docięcie do dowolnej długości.

DeskiW swojej ofercie posiadamy różne rodzaje desek: dachowe, szalunkowe oraz tarasowe. Dostępne jest wiele grubości: od 25mm do 50mm, oraz szerokości: od 8mm do 26mm, a także rodzajów: sosnowe, bukowe oraz dębowe. Istnieje możliwość kupna desek o różnej szerokości w jednym pakiecie. Cena desek jest zależna od długości wybranej przez klienta.

ŁatyŁaty to rodzaj drewna konstrukcyjnego stosowanego do budowy dachu. Są niezbędne do budowy dachów spadowych. Dzięki naszemy systemowi impregnacji ciśnieniowej można mieć pewność wzmocnionej odporności na warunki atmosferyczne, a przede wszystkim wilgoć. Standardowy wymiar, w którym oferujemy ten produkt to 40x50mm o dowolnej długości.

KontrłatyPodobnie jak łaty, są kolejnym niezbędnym elementem budowy dachu. Również należy stosować je w zaimpregnowanej formie, aby stanowiły solidną i odporną konstrukcje. Kontrłaty sprzedajemy w wymiarze 25x40 i różnych długościach.

BoazeriaBoazeria, panel dekoracyjny służy do wykańczania ścian oraz sufitów. Pełni funkcję dekoracyjną oraz wygłuszającą.Boazerię w zależności od upodobań możemy malować farbą kryjącą na różne kolory. Stosując bejce podkreślimy rysunek drewna i słojów a jednocześnie uwydatnimy naturalny charakter materiału.

Cokół przypodłogowyInaczej listwa przypodłogowa pełni ważną i niezbędną rolę przy wykańczaniu podłogi. Pełni funkcję zabezpieczającą i jednocześnie stanowi eleganckie zwieńczenie naszych prac wykończeniowych. Wzory cokołów, listw mogą przybierać różną formę. Wybierając te produkty należy kierować się funkcjonalnością oraz wyglądem. Listwa może posiadać specjalnie przygotowane kanały służące do ukrycia np. wszelkiego rodzaju kabli i przewodów.Najpopularniejsza wysokość zawiera się w przedziale od 7cm do 10cm.

Deska elewacyjnaDeska elewacyjna drewniana służy do wykończenia całej elewacji budynku oraz ma zastosowanie w jego części. Może przybierać różne wzory i formy wykonania powierzchni. Deski są suszone komorowo i poddane starannej obróbce strugania na odpowiednich maszynach gdzie nadaję się im żądany profil. Gatunki z których wykonujemy deski to najczęściej modrzew i sosna. Szerokość desek i grubość wykonujemy w zależności od potrzeb naszych odbiorców hurtowych i indywidualnych.

Deska tarasowaDeska tarasowa wykorzystywana jest do pokryć podłogi na tarasie, altanie oraz innych budowli ogrodowych. Najczęściej wykonana jest z modrzewia oraz sosny po uprzednim zaimpregnowaniu ciśnieniowym lub zanurzeniowym. Wykonujemy deskę gładką oraz z ryflem drobnym i grubym. Szerokość deski wynosi zazwyczaj od 10cm do 15cm. Grubości deski są dowolne ale rekomendujemy wykonanie od 2.5cm do nawet 5cm.

PalisadaPalisada drewniana to słupki drewniane zazwyczaj o przekroju okrągłym. Występują w wersjach fazowanych z dwóch stron lub tzw. faza-szpic. Znakomicie sprawdzają się w ogrodzie gdzie mają szerokie zastosowanie. Można z niej wykonać ogrodzenie, podpórkę do rożnych drzew oraz krzewów wykorzystać jako element do budowy np. huśtawek, balustrad czy donic.

Panele ogrodowe


Panele, przęsła ogrodzeniowe to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie służące do budowy ogrodzeń, płotów. Wszystkie nasze przęsła są starannie wykonane i poddane impregnacji ciśnieniowej która zabezpiecza drewno przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Doskonale sprawdzi się jako ochrona przed wiatrem a także przed niepożądanym kontaktem z zewnątrz naszej posesji. Kolorystyka ogrodzenia zależy tylko od naszej wyobraźni, gdyż możemy pomalować panele na dowolny kolor. Szerokości naszych paneli zaczynają się od 70cm a kończą na 2,5m. Wysokość waha się od 50cm do 2,5m.

PodbitkaPodbitka, podsufitka dachowa służy do wykańczania surowych elementów wewnętrznych konstrukcji dachu. Zabezpiecza przed działaniem czynników zewnętrznych wpływających negatywnie na konstrukcję a także chroni nasz dach przed ingerencją różnych gatunków zwierząt i owadów. Wymiary deski i formy wykonania są zróżnicowane w zależności od wymagań naszych klientów. Oczywiście i tutaj poddana jest suszeniu komorowemu i obróbce strugania.

Ścianka berlińskaŚcianka berlińska jest to tymczasowe zabezpieczenie, obudowa wykopu podczas prowadzenia prac ziemnych. Zabezpiecza wykop przed osuwaniem się ziemi co daje komfort i bezpieczeństwo podczas prac. Naszym standardem jest wysokość od 7cm do 12cm ,szerokość do 20cm i długość do 5m. Na indywidualne zmówienie możemy wyprodukować inne wymiary.

ZrębkaZrębki drewniane to surowiec powstały w procesie rozdrabniania drewna, posiadający wiele różnych zastosowań. Można zastosować go w ogrodnictwie jako zabezpieczenie przed chwastami lub mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Posiadamy dużą ilość zrębki sosnowej z możliwością szybkiego załadunku.

TrocinySą to drobne wióry powstające jako odpad podczas obróbki drewna. Można je stosować do produkcji pelletu, palenia w specjalnych piecach, na ściółkę dla zwierząt, a także do ogrodnictwa.

Płyty drogoweW pełni ekologiczne, innowacyjne, drewniane płyty drogowe wykonane z trzech warstw desek z dębu, buku i sosny. Wszystkie elementy zostały zaimpregnowane. Idealne na stworzenie drogi tymczasowej na czas budowy / realizacji w terenie.