ImpregnacjaBez odpowiedniego zabezpieczenia drewno jest narażone na działanie warunków atmosferycznych, a także grzybów i owadów. Impregnacja sprawia, że drewno jest na to wszystko odporne, przez co znacznie zwiększa się trwałość konstrukcji i przedłuża się ich żywotność. W naszym tartaku oferujemy profesjonalne zabezpieczanie drewna metodą ciśnioniową oraz zanurzeniową.

SuszenieOprócz wymienionego wyżej zabezpieczania poprzez impregnację, drewno należy poddać procesowi suszenia, które ma za zadanie pozbawienia możliwości zagnieżdżenia się szkodników oraz zwiększenie wytrzymałości. Posiadamy profesjonalne suszarnie, pozwalające na szybkie i kontrolowane wykonanie tego procesu.

Cięcie na wymiarWszystkie drewniane elementy zakupione w naszym tartaku możemy dociąć do dowolnego rozmiaru.
Jesteśmy w stanie nie tylko skracać długość, ale również zmieniać szerokość lub wysokość elementów.

StruganieSurowe drewno konstrukcyjne nie posiada gładkiej struktury, przez co nie jest przygotowane do bezpiecznego użytku domowego. Aby to zmienić, konieczne jest poddanie go procesowi strugania, czyli wyrównania powierzchni, dzięki czemu drewno nie tylko pozbędzie się drzazg i zyska estetyczny wygląd, ale również utrudni rozwój grzybów.

Montaż konstrukcji drewnianychOprócz obróbki drewna zajmujemy się również wykonywaniem konstrukcji drewnianych takich jak wiaty, altany lub pomosty. Posiadamy wykwalifikowanych pracowników, specjalistyczny sprzęt oraz przede wszystkim duże doświadczenie, które pozwala nam na kompleksowe wykonanie wszelkiego rodzaju inwestycji budowlanych.

Transport specjalistyczny i ciężarowyDysponujemy flotę samochodów ciężarowych oraz wykfaliwikowaną załogą umożliwiającą nam specjalistyczny transport ładunków drewnianych i innych materiałów przestrzennych. Dzięki samochodom wyposażonym w HDS jesteśmy w stanie załadować oraz rozładować towar. Dbamy o zasadność ekonomiczną transportu oraz o jego szybkość oraz bezpieczeństwo.